Dubai Ticari Vize

Bordo çipli (normal) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai’ye iş toplantısı, ticari anlaşma, konferans ya da fuarlara katılım gibi ticari amaçlı ziyaretlerinde başvurması gereken vize türüdür.

Dubai’ye ticari amaçlı seyahat gerçekleştirmek isteyen Yeşil (hususi), Gri (hizmet) ve Siyah (diplomatik) pasaport sahipleri ise 180 günlük bir dönemde konaklama süreleri 90 günü aşmamak koşuluyla Dubai vizesinden muaf tutulmaktadır.

Ticari vize başvuruları, BAE Büyükelçiliği’ne şahsi olarak gerçekleştirilememektedir. Bu nedenle, ticari vize başvurularınızı konsolosluğa bağlı göçmenlik ofisi ile ya da göçmenlik ofisi tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ile yapmalısınız.

Ticari amaçlı Dubai (BAE)’ye seyahat etmek isteyen bordo çipli (normal) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere iki çeşit Dubai Ticari Vize uygulaması bulunmaktadır:

Dubai Kısa Süreli Ticari Vize

Dubai’ye kısa süreli ticari ziyaret gerçekleştirecek vize sahipleri en fazla 28 gün konaklayabilirler. Dubai ticari vize süresi uzatılmamaktadır. Konaklama süreniz 28 günü geçerse, hakkınızda cezai ve hukuki yaptırım uygulanacaktır.

Kısa süreli vize başvurularınızda Türkiye’nin her yerinden web sitemizin sol tarafında yer alan menüden online vize başvuru formunu doldurup, ilgili sayfada yer alan banka hesap bilgilerine 2019 yılı için belirlenmiş Dubai Online Vize bedelini yatırmanız yeterli olacaktır. Başvurunuz tarafımıza ulaştığı an işlemleriniz sizin adınıza, tarafımızca başlatılmaktadır.

Dubai Uzun Süreli Ticari Vize

Dubai’ye uzun süreli ticari ziyaret gerçekleştirecek vize sahipleri en fazla 90 gün konaklayabilirler. Vizeniz tek girişli de çok girişli de olsa, Dubai ticari vizesinin uzatılması mümkün olmadığından toplamda konaklanan süre 90 günü geçmemelidir.

Dubai uzun süreli vize başvurularınız için bize 0312 419 09 22 numaralı hattan ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dubai’de Turizm ve Ticaret

Dubai, BAE içerisinde en popüler olanıdır ve dünyadaki en pahalı şehirler arasında 21. sırada yer almaktadır.

Emirlik gelirlerinin büyük bir kısmını turizmden elde etmektedir. Ortadoğu’nun alışveriş merkezi olarak tanımlanan Dubai, birçok ülkeden alışveriş amaçlı gelen ziyaretçileri misafir etmektedir. Altın kenti olarak ta bilinen Dubai’de birçok butik ve mücevher mağazası bulunmaktadır.

Dubai, petrolden sağlanan gelirle hızlı kurulan ve bu sebeple tarihi değeri pek olmayan bir şehirdir. Son senelerde turizme yapılan yatırımlarla birlikte modern yapıları dikkat çekmektedir.

Dünyanın en geniş çaplı alışveriş merkezleri, eğlence parkları, aralarında dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa’nın da bulunduğu çok sayıda gökdelen ve yüksek binaları, insan eliyle yapılmış Palmiye Adaları ve otelleriyle adından çokça söz ettiren bir şehirdir Dubai.

Dubai’yi ticari anlamda da çekici kılan nedenler arasında, birçok küresel markayı barındırması, lojistik imkanlarının güçlü olması, iş yapma kolaylığı ve vergi olmayışı sayılabilir.

Eğer bir marka Ortadoğu’ya açılmak istiyorsa, akla ilk gelen gelen durak Dubai oluyor. Bölge için merkez konumda olması bu konuda bir avantaj.

Dubai, Londra, New York, Tokyo ve Paris gibi önemli ve büyük perakende pazarlarının başında geliyor.

Yüksek gelire sahip tüketiciler kalite ve markaya önem veriyorlar.

Dubai’de Türk markaları çok iyi tanınmamasına rağmen, “Made in Turkey” etiketi, Dubaili tüketiciye güven veriyor.

Yabancı yatırımcılara kolaylık sağlamak amacıyla, BAE’de kazançlı ve uygun serbest bölge şirket kuruluşu yapabilmek için serbest bölgeler oluşturulmuştur. Yabancı yatırımcılar, serbest bölge şirketinin tüm tasarruf haklarına, yönetim ve idaresine tek başına sahiptir. Serbest Bölge şirketlerinde, en az %51 oranında Arap ortak bulundurma ve personel istihdam etme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Serbest Bölge şirketlerinin sağladığı avantajlar:

 1. %0 İthalat ve İhracat (Gümrük) Vergisi,
 2. %0 Şirketler (Kurumlar) Vergisi,
 3. %0 Kişisel Gelir Vergisi
 4. %100 Yabancı Yatırımcının hissedarlığında şirket kurulumu,
 5. %100 Sermayenin ve gelirin başka bir ülkeye transfer edilmesi,
 6. %100 Kişisel ve Şirket Bilgilerinizin gizliliği,
 7. Ulusal ve Uluslararası tüm pazarlara ulaşma imkanı,
 8. Dilediğiniz işletme aktivitesinde (business activity) faaliyet gösterebilme,
 9. Dubai Banka Hesabı,
 10. Gayrimenkul Satın Alma imkanı,
 11. Şirket adına Dubai’de gayrimenkul satın alabilme,
 12. Şirket çalışanları için vize ve lojman imkanı,
 13. Yatırımcı, şirket personeli ve ailelerine 3 yıllık Dubai ve UAE vizesi,
 14. Esnek personel çalıştırma imkanları,
 15. Hızlı Gümrük Hizmetleri