Dubai Transit Vize

Dubai Transit Vizesi tek girişli bir vize türüdür. Dubai üzerinde gerçekleştireceğiniz her transit geçiş için Dubai Transit vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Dubai (BAE) üzerinden, başka bir ülkeye seyahat etmek isteyen Bordo çipli (normal) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai Transit Vize başvurusu gerçekleştirmelidir.

Ancak Yeşil (hususi), Gri (hizmet) ve Siyah (diplomatik) pasaport sahiplerinin Dubai üzerinden gerçekleştirecekleri seyahatlerde Dubai Transit Vize almalarına gerek yoktur, bu prosedürden muaf tutulmaktadırlar. Ancak seyahatleri 180 günlük süreçte 90 günü aşarsa bu muafiyet ortadan kalkacaktır.

Dubai Transit Vize Kapsamı

Dubai Transit Vize sahipleri, Uluslararası Dubai Hava Limanında en fazla 96 saat konaklayabilirler.

Dubai üzerinden geçiş yapmadan önce, gideceğiniz üçüncü ülkeye ait sponsor ve rezervasyon gibi bilgileri teyit etmeniz gerekmektedir.

Dubai üzerinden gideceğiniz ülkeye, seyahat sebebiniz ister turistik ister ticari amaçlı olsun, Dubai Transit vizesi için kullanacağınız pasaportunuz seyahat tarihinden 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır.

Dubai transit vize başvurusu, başvurunuzun ardından ortalama 72 saatte sonuçlanmaktadır. Cuma ve Cumartesi günleri Dubai Konsolosluğu’nun tatil günleridir. Transit vize başvurunuzun bu günlere veya resmi tatil günlerine denk gelmesi durumunda başvurunun sonuçlanma süresi uzayacaktır.

Dubai transit vizesi için kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır.

Dubai transit vizesi, e-vize özelliği taşımaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri konsoloslukları, Dubai Transit Vizesi konusunda konsolosluğa gelinerek yapılan başvuruları kabul etmemektedir. Gerekli belgelerin teslimi de elden yapılamamaktadır. Dubai Transit Vizesi başvurusu, BAE Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş Vize başvuru merkezleri tarafınca yapılabilir. Firmamız vize başvurusu konusunda tam yetkili acentedir.