Dubai Vize İşlemleri

dubai online vizeDubai’ye seyahat edecek Bordo çipli (normal) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Yeşil (hususi), Gri (hizmet) ve Siyah (diplomatik) pasaport sahipleri ise Dubai’ye yapacakları ziyaretlerde 180 günlük bir dönemde toplamda 90 günden fazla olmamak koşuluyla Dubai vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır. Ayrıca Avrupa Birliği vatandaşları da dubai vizesinden muaftır.

Dubai seyahatiniz öncesinde, seyahat amacınıza uygun vize kategorisinde başvuruda bulunmalısınız. Kısa süreli (29 gün konaklama izni) vize başvurularınızda ikamet ettiğiniz il farketmeksizin sitemizde yer alan online Dubai vize başvuru formunu eksiksiz doldurmanız vize başvuru sürecinizin başlatılması için yeterli olacaktır. Uzun süreli vize başvurularınız için başvuru koşulları ve yerine getirilmesi gereken şartlar hakkında detaylı bilgi edinmek için bize 0312 419 09 22 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Dubai Online Vize Başvuru Aşamaları

Dubai vize başvurularınız için sitemiz üzerinden erişebileceğiniz online başvuru formundaki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunda pasaportunuzun ve yeni çekilmiş vesikalık fotoğrafınızın renkli taratılmış hali yüklenmelidir.

Aşağıdaki linke tıklayarak online Dubai vize başvuru formuna yönlendirileceksiniz.

Dubai Online Vize Başvuru Formu

Dubai Vize Onaylanma Süresi

Dubai resmi tatil günleri hariç yapılan başvurular 72 saat içinde sonuçlandırılmaktadır. Cuma günleri BAE Büyükelçiliği’nin resmi tatil günüdür. Cumartesi günü ise yarım gün hizmet vermektedir. Cuma ve cumartesi yapılan başvurular pazartesi ya da salı günü sonuçlandırılabilmektedir. Bu bilgileri göz önünde bulunarak, Dubai seyahat tarihinizden en az 7 iş günü öncesinde başvuru formunu doldurup tarafımıza iletmeniz, yaşanabilecek gecikmelerde mağdur olmamanız için önem taşımaktadır.

Dubai’de Yasaklı Ülkeler

Türkiye’de oturum izni olmasına rağmen bazı ülke vatandaşları Dubai vizesine başvuru yapamazlar. Bu ülkeler Dubai’de yasaklı ülke listesinde yer almaktadır ve vize başvuruları BAE Büyükelçiliği tarafından kabul edilmemektedir.

Dubai’de yasaklı ülkeler ise; Suriye, Filistin, İsrail, Afganistan’dır.

Dubai Vize Ücreti 2019

72 saatte sonuçlanan, kısa süreli vize başvuru ücreti 2019 yılı için 125 USD‘dir. Ödemeniz ve evraklarınız bize ulaştığı an başvurunuz işleme alınacaktır.

Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar

Dubai online vize başvuru formunda yer alan tüm bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır. Online başvuru formunda başvuru sahibinden talep edilen evrakları önceden hazır bulundurmalısınız.

Başvuru formuna eklemeniz gereken evraklar şunlardır:

  • Pasaport (Renkli taratılmış pasaportunuzun vesikalık resim ve pasaport detaylarını gösteren sayfasını JPEG formatında yüklenmelidir.)
  • Vesikalık Fotoğraf (Fotoğrafınız son 6 ay içerisinde çekilmiş ve net biçimde renkli taratılıp JPEG formatında yüklenmelidir.)

Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

  • Pasaportunuz 10 yıldan daha eski olmamalı ve pasaportunuzun vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.
  • Dubai’ye seyahat edeceğiniz tarihten en az 7 iş gün önce vize başvurunuzu yapmış olmanız gerekmektedir.
  • Vize başvurunuzu yaparken adınıza kayıtlı geçerli bir B.A.E. vizesi olmamalıdır.
  • Dubai’de 29 günden fazla konaklarsanız, hakkınızda cezai işlem başlatılır. Aynı zamanda bir sonraki Dubai vize başvurunuzda ret almanıza sebep olur.
  • Dubai’ye giriş yapmadan önce Dubai polisine vize onay sayfanızı göstermek zorundasınız. Lütfen seyahatten önce çıktısını alıp pasaportunuzun arasında saklayınız.